??????? ???????

Облека, чевли, накит, ташни...

Re: Свечени фустани

Темаод LadyD » 18 Maр. 2011 00:53

Да да, цветни дезени ќе бидат тренд оваа сезона.
Како и кремастото,кафеавото,темно жолтот, па и црвенкастото-розево и плаво.

Инаку мене ми е проблем преку неделава имам обврски, а сакам да седнам убаво да видам што слики имам и навистина да најдам да ти постава убави работи.
Викен време највеќе имам слободно (освен оваа сабота на натпревар сум), но како и да е сметам дека утре вечер би требало првите неколку модели да ги имаш. :8888:
Фала на разбирањето :8888:
Слика
СликаСликаСликаСликаСликаСлика
СликаСликаСлика
Членски аватар
LadyD
Модератор
 
Мислења: 1615
Регистриран: 08 Феб. 2011 22:26
Локација: ??????

Re: Свечени фустани

Темаод mama Mace » 18 Maр. 2011 14:24

slika5.jpg
slika5.jpg (34.35 KIB) Видено 2512 пати

slika2.jpg
slika2.jpg (35.1 KIB) Видено 2512 пати
Членски аватар
mama Mace
 
Мислења: 148
Регистриран: 10 Феб. 2011 10:57

Re: Свечени фустани

Темаод LadyD » 18 Maр. 2011 14:49

црвениов фустан е боли глава :lovely:
Слика
СликаСликаСликаСликаСликаСлика
СликаСликаСлика
Членски аватар
LadyD
Модератор
 
Мислења: 1615
Регистриран: 08 Феб. 2011 22:26
Локација: ??????

Re: Свечени фустани

Темаод LadyD » 20 Maр. 2011 13:34

Конечно јас со фустаниве: (се надевам, барем малку помогнав, ако треба нешто додатно, или сум утнала-слободно пиши ни)

еве неколку кратки фустани
Слика
Слика
СликаСликаСликаСликаСликаСликаСликаСлика
Слика
СликаСликаСликаСликаСликаСлика
СликаСликаСлика
Членски аватар
LadyD
Модератор
 
Мислења: 1615
Регистриран: 08 Феб. 2011 22:26
Локација: ??????

Re: Свечени фустани

Темаод LadyD » 20 Maр. 2011 13:35

Еве и долги фустани :8888:
СликаСликаСликаСликаСликаСликаСликаСлика
Слика
СликаСликаСликаСликаСликаСлика
СликаСликаСлика
Членски аватар
LadyD
Модератор
 
Мислења: 1615
Регистриран: 08 Феб. 2011 22:26
Локација: ??????

Re: Свечени фустани

Темаод tanja.v » 20 Maр. 2011 23:27

emi imas vreme za sienje ama koj da sie neznam ,a imas ubavi fustani i gotovi
Членски аватар
tanja.v
 
Мислења: 62
Регистриран: 09 Феб. 2011 01:37

Re: Свечени фустани

Темаод LadyD » 20 Maр. 2011 23:36

Богами сега со матурскиве се е фул за шиење :vredna:
Слика
СликаСликаСликаСликаСликаСлика
СликаСликаСлика
Членски аватар
LadyD
Модератор
 
Мислења: 1615
Регистриран: 08 Феб. 2011 22:26
Локација: ??????

Re: Свечени фустани

Темаод LadyD » 21 Maр. 2011 09:25

Ништо,повели и друг пат :8888:
Слика
СликаСликаСликаСликаСликаСлика
СликаСликаСлика
Членски аватар
LadyD
Модератор
 
Мислења: 1615
Регистриран: 08 Феб. 2011 22:26
Локација: ??????

Re: Свечени фустани

Темаод Mini » 25 Maр. 2011 20:44

Обожавам свечени фустани, ЛејдиД секоја ти чест, навистина си спремна со слики за секоја пригода :daaaaa: Јас многу ги сакам, ама немам слики за да ви покажам некои замисли, повеќето ми се од весници кои ги чувам многу оддамна, уште кога бев тинејџерка ги собирав, си ги гледав редовно и си планирав кој за кога ќе го шијам, нормално ништо од тоа... единствено за матура имав нешто слично, но не излезе како што замислував, штета :neraspolozena:
Членски аватар
Mini
 
Мислења: 119
Регистриран: 12 Феб. 2011 13:23

Re: Свечени фустани

Темаод ????? » 25 Maр. 2011 20:48

EmceMilence најде ли фустан?Најголем проблем е да се најде добар шнајдер а за идеи секогаш има
Членски аватар
?????
Модератор
 
Мислења: 1430
Регистриран: 09 Феб. 2011 15:37
Локација: ? in real life ?

Re: Свечени фустани

Темаод LadyD » 25 Maр. 2011 21:02

Mini Напиша:Обожавам свечени фустани, ЛејдиД секоја ти чест, навистина си спремна со слики за секоја пригода :daaaaa:

Благодарам, повели ако некогаш нешто ти притреба
Слика
СликаСликаСликаСликаСликаСлика
СликаСликаСлика
Членски аватар
LadyD
Модератор
 
Мислења: 1615
Регистриран: 08 Феб. 2011 22:26
Локација: ??????

ПредходнаСледна

Врати се во Мода и стил

Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин

cron
Bridge by mehdiplugins.com