??????? ???????

Облека, чевли, накит, ташни...

Свечени фустани

Темаод LadyD » 08 Феб. 2011 22:38

Овдека можете да оставате модели на фустани кои ви се допаѓаат, или пак фустани кои ги имате купено/сошиено.
Доколку ви треба идеа, пишете каков модел,боја сакате,можеби некој од членовите ќе ви помогне.
Слика
Слика
СликаСликаСликаСликаСликаСлика
СликаСликаСлика
Членски аватар
LadyD
Модератор
 
Мислења: 1615
Регистриран: 08 Феб. 2011 22:26
Локација: ??????

Re: Свечени фустани

Темаод ?????????? » 09 Феб. 2011 14:38

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика
Членски аватар
??????????
Главен тим
 
Мислења: 108
Регистриран: 08 Феб. 2011 21:33
Локација: ????????? ??????.

Re: Свечени фустани

Темаод Kala » 11 Феб. 2011 09:10

СликаСликаСликаСликаСликаСликаСликаСликаСлика

Овие фустани најчесто ги бираат за матура, дипломска, некоја друга пригода...
Членски аватар
Kala
 
Мислења: 122
Регистриран: 09 Феб. 2011 00:28

Re: Свечени фустани

Темаод ?????????? » 11 Феб. 2011 13:05

СликаСлика
СликаСлика
СликаСлика
Членски аватар
??????????
Главен тим
 
Мислења: 108
Регистриран: 08 Феб. 2011 21:33
Локација: ????????? ??????.

Re: Свечени фустани

Темаод LadyD » 11 Феб. 2011 13:30

Леле девојки фала ви, просто гледам и се воодушевувам, ако ако само вие давајте идеи.
Слика
СликаСликаСликаСликаСликаСлика
СликаСликаСлика
Членски аватар
LadyD
Модератор
 
Мислења: 1615
Регистриран: 08 Феб. 2011 22:26
Локација: ??????

Re: Свечени фустани

Темаод The-J-Girl » 18 Феб. 2011 14:44

The-J-Girl
 
Мислења: 11
Регистриран: 17 Феб. 2011 23:18

Re: Свечени фустани

Темаод LadyD » 15 Maр. 2011 00:11

За денот кај што си кума, првиот ден можеш елегантен фустандо колена во овој стил,........oстави ме време до утре вечерќе ти поставам модели од слики, само пиши ми што одприлика сакаш, што ти се допаѓа, стил,боја... :8888:
Слика
Слика
СликаСликаСликаСликаСликаСлика
СликаСликаСлика
Членски аватар
LadyD
Модератор
 
Мислења: 1615
Регистриран: 08 Феб. 2011 22:26
Локација: ??????

Re: Свечени фустани

Темаод LadyD » 15 Maр. 2011 00:28

Ехх, таман работа, па затоа сме тука, за совети и идеи :8888:
Сега е доцна да пребарувам и уморна сум, но до утре вечер ќе ти поставам модели.
Слика
СликаСликаСликаСликаСликаСлика
СликаСликаСлика
Членски аватар
LadyD
Модератор
 
Мислења: 1615
Регистриран: 08 Феб. 2011 22:26
Локација: ??????

Re: Свечени фустани

Темаод mama Mace » 15 Maр. 2011 10:29

што убава зурка ќе имаш цел месец само радости :yupi: :yupi: :yupi:
еден совет добронамер: ако фустаните ти се со отворени раце или отворен грб за во црква земи си или шал или некое палтенце. јас откако бев на венчавка во Пробиштип, манастир е веројатно тоа, од тогаш во црква практикувам да сум со палтенце или шал. долги фустани видов во Манго дека донеле ама искрено не сум поминала да видам колку се.
Членски аватар
mama Mace
 
Мислења: 148
Регистриран: 10 Феб. 2011 10:57

Re: Свечени фустани

Темаод ????? » 15 Maр. 2011 23:56

Само пробување,може нешто што не очекуваш ќе ти се допадне како ти стои.За помош тука сме :daaaaa:
Членски аватар
?????
Модератор
 
Мислења: 1430
Регистриран: 09 Феб. 2011 15:37
Локација: ? in real life ?

Re: Свечени фустани

Темаод LadyD » 16 Maр. 2011 17:32

EmceMilence :sram: ти ветив слики а уште не сум ти ставила, извини женска-ама преблокирана сум ако не ти се брза еве ти ветувам најдоцна до петок вечерта(значи задутре) ќе имаш слики.Извини уште еднаш ама ако ми веруваш главата незнам кај ми е, те школо,тренинг,учење......

Инаку и да носиш со голи раце или раменици не е пробле и јас имам носено, само земи си шал, наметка,марама,пелерина....било што што ќе те покрие
Слика
СликаСликаСликаСликаСликаСлика
СликаСликаСлика
Членски аватар
LadyD
Модератор
 
Мислења: 1615
Регистриран: 08 Феб. 2011 22:26
Локација: ??????

Следна

Врати се во Мода и стил

Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Google [Bot] и 1 гостин

cron
Bridge by mehdiplugins.com